Nowość w naszej ofercie: NAWÓZ EKOLOGICZNY

Zdrowa Ziemia

Nawozy organiczne karmią cały złożony ekosystem glebowy.

Dzięki zawartej w nich materii organicznej mikroorganizmy glebowe rozmnażają się, przetwarzają ją w substancje niezbędne do produkcji próchnicy oraz rozkładają ją do postaci składników odżywczych, z których korzystają rośliny.

Planteo Zdrowa Ziemia to ekologiczny nawóz organiczny zawierający 90% materii organicznej produkowany z wykorzystaniem zielonej energii.

Forma pelletu zapewnia długotrwałe działanie, powolne uwalnianie substancji odżywczych oraz stopniowe przekształcanie ich w składniki wzbogacające podłoże, poprawiające jego strukturę oraz właściwości. To dlatego Planteo Zdrowa Ziemia jest nawozem, który użyźni glebę i doskonale odżywi rośliny w Twoim ogrodzie.

Zastosowanie:
Nawozy organiczne Planteo zdrowa ziemia to naturalne wsparcie dobrostanu gleby oraz naturalny wzrost i odporność twoich roślin.
1 kg
4 kg

Jak działają nawozy Planteo Zdrowa Ziemia?

Stosowanie nawozu Planteo Zdrowa Ziemia

WIOSNA to kluczowy moment cyklu wegetacyjnego. Stosując nawóz organiczny dostarczamy pokarm, który stymuluje cały ekosystem glebowy przez kilka miesięcy. Wiosenne nawożenie warto rozpocząć wczesną wiosną.

JESIEŃ Po zakończonym okresie wegetacji koniecznie – ponownie – zasilamy glebę, aby uzyskać jak najlepsze efekty w kolejnym sezonie.
Jesienne zasilanie stosujemy najpóźniej w październiku.

Warzywa

WIOSNA
Równomiernie rozrzucić nawóz w ilości 1 kg na 1 m2. Wymieszać z wierzchnią warstwą gleby na głębokość 10-20 cm. Posadzić lub zasiać rośliny i obficie podlać.
Dla upraw pod osłonami można zwiększyć dawkę nawozu do 1,5-1,6 kg na 1 m2.

JESIEŃ
Równomiernie rozrzucić nawóz w ilości 1 kg na 1 m2. Wymieszać z wierzchnią warstwą gleby na głębokość 10-20 cm i obficie podlać.

Krzewy i drzewka owocowe

WIOSNA
Nowe nasadzenia: rozprowadzić nawóz w ilości 1 kg na 1 m2 . Wymieszać z powierzchniową warstwą gleby do około 20 cm. Posadzić rośliny i obficie podlać.
Dla zasilenia rosnących już roślin: rozrzucić nawóz wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji) wzdłuż rzędów drzew/krzewów lub wokół nich w ilości maksymalnej 0,5 kg na 1 m2. Delikatnie przemieszać z ziemią i obficie podlać.

JESIEŃ
Równomiernie rozrzucić do 0,5 kg nawozu na 1 m2 wzdłuż rzędów drzew/krzewów lub wokół nich. Przemieszać delikatnie z wierzchnią warstwą ziemi i obficie podlać.

Krzewy i drzewka ozdobne

WIOSNA
Nowe nasadzenia: rozprowadzić nawóz w ilości maksymalnie 2 kg nawozu 1 m2 i wymieszać z podłożem na głębokość 5-10 cm. Posadzić rośliny i obficie podlać.
Dla zasilenia rosnących już roślin: zastosować nawóz (wczesną wiosną) bezpośrednio pod roślinę w ilości maksymalnej 1 kg na 1 m2. Po przemieszaniu z wierzchnią warstwą ziemi, obficie podlać wodą.

JESIEŃ
Rozprowadzić do 1 kg nawozu na 1m2 wzdłuż lub wokół drzewek/krzewów. Przemieszać delikatnie z wierzchnią warstwą ziemi i obficie podlać.

Kwiaty rabatowe

WIOSNA
Rozprowadzić nawóz w ilości 1 kg na 1 m2 i wymieszać z podłożem na głębokość 5-10 cm. Posadzić rośliny i obficie podlać.

JESIEŃ
Równomiernie rozrzucić nawóz w ilości 1 kg na 1 m2. Wymieszać z wierzchnią warstwą gleby na głębokość 10-20 cm i obficie podlać.

Trawnik

WIOSNA
Do zakładania trawnika lub dosiewania miejscowego: równomiernie rozrzucić nawóz w ilości 1-2 kg na 1 m2. Wymieszać z podłożem na głębokość 1-2 cm poprzez zagrabienie. Po posianiu trawy obficie podlać.
Do wiosennej pielęgnacji trawnika: po pierwszym koszeniu zastosować nawóz w ilości 1 kg na 1 m2, a następnie obficie podlać w celu spłukania preparatu z części zielonych oraz jego związania z podłożem.

JESIEŃ
Po skoszeniu trawy zastosować 1 kg nawozu na 1 m2, równomiernie go rozrzucając, a następnie obficie podlać.
Opcjonalnie, do jesiennego zasilenie trawnika można użyć Planteo Mocny Trawnik w płynie.
Rozmokłe granulki mogą przez jakiś czas zalegać na trawie do momentu całkowitego ich rozkładu i wchłonięcia w podłoże.

Tu kupisz nasze produkty

Zobacz nasze inne serie produktów

Nawozy organiczne Planteo

Pyszny Ogródek

Ekologiczny nawóz organiczny Planteo z linii PYSZNY OGRÓDEK to produkty dedykowane domowym uprawom warzyw, owoców i ziół. Produkty polecane zarówno do upraw w gruncie, jak i w doniczkach
na balkonach.

Tajemniczy Ogród

Ekologiczny nawóz organiczny Planteo z linii TAJEMNICZY OGRÓD
to produkty dedykowane roślinom ozdobnym, uprawianym w ogrodach,
w parkach oraz na skwerach miejskich.

Zielony Dywan

Ekologiczny nawóz organiczny Planteo z linii ZIELONY DYWAN to produkty przeznaczone do nawożenia wszystkich rodzajów trawników: gazonowych, rekreacyjnych i sportowych, a także wszelkich gatunków traw ozdobnych.

Dane kontaktowe

Zostańmy w kontakcie

Adres

Zielone Suszarnie sp. z o.o.
Ul. Solec 18,
00-410 Warszawa, Polska

Telefon

Tel: +48 22 550 91 00
Fax: +48 22 696 52 72
M: +48 795 541 226

For English call
(+48) 732 996 540

For German call
+48 732 996 540

E-mail

biuro@planteo.eu

Porozmawiajmy

Zainteresowała Cię nasza oferta?

    Informacje

    lokalizacja

    Copyright © Zielone Suszarnie Sp. z o.o.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.