Aby zapewnić kwiatom ogrodowym efektowne i długotrwałe kwitnienie w kolejnym sezonie, należy odpowiednio przygotować je do zimy.

Gleba pod uprawę kwiatów, ze względu na jej intensywną eksploatację, cierpi na niedobory składników odżywczych, które są niezbędne roślinom do ich prawidłowego rozwoju. Liście i pędy kwiatów wieloletnich zamierają jesienią ale ich części podziemne zimują i kumulują substancje zapasowe. Cebulki kwiatowe sadzone jesienią muszą zdążyć wytworzyć korzonki przed nadejściem zimy.

Zadbaj o swoje rośliny chroniąc je przed przymrozkami, słońcem oraz suszą z wykorzystaniem nawozów organicznych PLANTEO PIĘKNE KWIATY w dwóch formach: pelletu jako bazy oraz płynu jako uzupełnienia. Zawarty w nawozie potas pobudzi mechanizmy obronne do walki z chorobami oraz suszą, fosfor wzmocni system korzeniowy, a fosfor – wzmocni system korzeniowy.

Dzięki nawozom organicznym PLANTEO Twoje kwiaty:

  • lepiej zniosą mrozy,
  • w kolejnym sezonie odwdzięczą się dłuższym i bardziej obfitym kwitnieniem,
  • będą się prawidłowo rozwijać w odbudowanej strukturze glebowej, przyjaznej dla środowiska i bezpiecznej dla naszego zdrowia.

Jako jesienną bazę organiczną dla roślin polecamy Państwu formę pelletu o długotrwałym działaniu, który stopniowo będzie uwalniać do podłoża składniki odżywcze, a dla zintensyfikowania efektu proponujemy, po zmieszaniu nawozu z wierzchnią warstwą gleby, podlać rośliny płynem Planteo w proporcji 1:10.

Uwaga – nawożenie organiczne należy zakończyć przed nastaniem przymrozków.

Kategorie: Porady