Aby móc jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pięknym ogrodem, należy zadbać o niego jesienią i tym samym przygotować go do zimy. Krzewy i drzewa ozdobne narażone są na jesienne i wiosenne przymrozki, zimowe mrozy, słońce oraz suszę fizjologiczną.  Gleba, w której spędziły cały okres wegetacyjny cierpi na niedobór składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin.

Doskonałym sposobem na ich uzupełnienie przed zimą są nawozy organiczne PLANTEO OZDOBNE KRZEWY w dwóch formach: pelletu jako bazy oraz płynu jako uzupełnienia. Dzięki nim rośliny zwiększą swoją odporność na mróz, lepiej poradzą sobie również z wiosenną zmienną aurą pogodową oraz okresami suszy.

Składniki nawozu PLANTEO, które przygotują krzewy i drzewa ozdobne do zimy:

  • potas  – przyspieszy drewnienie pędów oraz zawiązywanie pąków „uśpionych” przez zimę, pobudzi mechanizmy obronne do walki z chorobami oraz suszą,
  • fosfor – wzmocni system korzeniowy,
  • makro i mikroelementy – wzmocnią rośliny przed zimą

Jako jesienną bazę organiczną dla roślin polecamy Państwu formę pelletu o długotrwałym działaniu, który stopniowo będzie uwalniać do podłoża składniki odżywcze, a dla zintensyfikowania efektu proponujemy, po zmieszaniu nawozu z wierzchnią warstwą gleby, podlać rośliny płynem Planteo w proporcji 1:10.

Przypominamy, że nawożenie organiczne należy zakończyć przed nastaniem przymrozków.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.